Muzyka

Muzyka

Dzisiaj niemal każdy dzieciak ma komórkę albo mp3 wyposażone w słuchawki, dzięki temu może słuchać ulubionych piosenek, gdziekolwiek się znajduje. Ludzie w autobusach albo w tramwajach nie rozmawiają ze sobą lecz słuchają muzyki albo piszą SMSy. Nierzadko nie zwraca się uwagi kto siedzi obok nas. Ludzie są dla siebie jeszcze bardziej obcy niż kiedyś. Nikt nie rozmawia ze sobą.

Nie ma z kim rozmawiać, kiedy wszyscy mają słuchawki na uszach. Nie jest to fizycznie możliwe. Muzyka stała się częścią naszego życia, dzięki niej odpływamy i możemy odpocząć. Taka jest rola i zadanie muzyki - by nas pobudzać i resetować po ciężkim dniu. Bo muzyka to odskocznia , ale nie może być zamiennikiem przyjaciół i normalnych relacji. Słuchawki są jakby wyznacznikiem, tego jak młodzi zamykają się we własnym świecie i ich jedynym światem jest przestrzeń wirtualna. Dzięki muzyce możemy odczuwać różne emocje.

Muzyka może niejako je uwalniać i być katalizatorem, który uwalnia negatywne i pozytywne uczucia. Zatem słuchajmy muzyki!

Wpis zawdzięczamy